Menu
Sepetim

Şartlar & Koşullar

Şartlar & Koşullar

*ÖLÇÜNÜZE GÖRE ÜRETİLEN DİJİTAL BASKI ÜRÜNLERİNDE, DEĞİŞİM VE İADE İMKANI YOKTUR. BU ÜRÜNLER SİPARİŞİNİZE GÖRE SİZE ÖZEL ÜRETİLMEKTEDİR.

*DUVAR KAĞITLARI KULLANILDIKLARI ORTAMIN IŞIKLIK DURUMUNA GÖRE EKRANLARDA GÖRÜNDÜĞÜNDEN FARKLI GÖRÜNEBİLİR.

Telefon ve bilgisayar ekranları ürünün gerçek rengini yansıtmayabilir ve farklı cihazlarda değişik görünebilir. Lütfen ürün ile ilgili eklenmiş tüm fotoğrafları ve varsa videoyu inceleyiniz.

Duvar kağıtları kullanıldığı ortamın ışıklık (sarı-beyaz aydınlatma) durumuna göre farklı görünebilir.

Garanti işlemi:

Son kullanıcıdan kaynaklanan kırılma, parçalanma, çizilme, nedeniyle meydana gelebilecek arızalar garanti kapsamında sayılmamaktadır. Garanti sadece üretimden ve kargodan (ürün kargo ile alındığında hasarlı ürünlerle ilgili kargo gitmeden rapor tutulması gerekmektedir.) kaynaklanan arızaları kapsamaktadır.

Arızalı Ürün işlemi:

Arızalı ürünlere ait ürün kabul şartları kontrol edilir. Son kullanıcıdan kaynaklanan kırılma, parçalanma, çizilme, vb. nedenlerden kaynaklanan arızalar garanti kapsamında sayılmamaktadır. Ürün garantisi verdiğimiz şartlar ile sınırlıdır. Şartlar uygunsa ürün tamir edilir yada değiştirilir.

Uygulama kılavuzu her ürün ile yollanır(rulo üzerinde sarılıdır). Kılavuz dikkate alınmadan, hatalı uygulamalardan kaynaklanan arızalar sorumluluğumuzda değildir.

Ürün iade işlemi:

7 gün içinde iade talebi telefon veya mail olarak bildirilir. İade talebiniz en kısa zamanda işleme alınıp size bu konu ile ilgili geri bildirim yapılır. İade talebi onaylanan ürünler orijinal ambalajı içerisinde, eksiksiz, hasarsız ve problemsiz olarak en kısa sürede şirket adresine yollanmak üzere size teslimat yapan kargoya teslim edilir. Özel ölçülü ve size özel üretilen ürünlerde iade olamamaktadır.

 
Ürün kabul şartları:

Kargodan kaynaklanan sorun olmaması, Fiziksel müdahale olmaması, Eksik ürün olması. Garanti kapsamındaki ürünlerdeki arıza giderilir veya onarımı mümkün olmayan durumlarda yenisi ile değiştirilir. Garanti kapsamı dışındaki ürünlerin yenisi ücreti karşılığında verilir. Arızası giderilen ürünler kargo ile müşterilerimize teslim edilir.

Teslimat ve Fatura Adresleri:

Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız. Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Lütfen sitede girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve email adresiniz kullanılacaktır.

 
Sadece Adrese Teslimat Yapılır:

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım?

Posterx.net’in satışını yapmakta olduğu ürünler, kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır." gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn.; Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.) Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz. Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

ÖNEMLİ: 
Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. 


Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Faturalarınız E-Fatura olarak mail adresinize yollanmaktadır. Bir kopyası paket üzerindeki şeffaf poşet içerisinde bulunmaktadır.

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır. Eğer ürün kutusu size hasarlı ya da deforme olmuş olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan bize geri gönderebilirsiniz. Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu farkettiyseniz kargo görevlisine tutanak hazırlatarak bize göndermeniz gerekecektir. Ürünler bize ulaştığında sorununuz kayıtlarımıza işlenecek olup, en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

Siparişinizi tamamladığınızda yukarıdaki hükümleri kabul etmiş olursunuz.