Menu
Sepetim

Sıça Sorulan Sorular

 Soru    1: Duvar kağıdının uygulama işlemi kolay mı? Herhangi bir ustaya ihtiyaç duyacak mıyım ?

 

Duvar kağıdı uygulamasını dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey almış olduğunuz ürün üzerindeki uygulama adımlarını takip etmeniz. Adımları doğru uyguladığınızda aslında ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

 

 Soru    2: Duvar kağıtlarınız bebek ve çocuk odalarında güvenle kullanılabilir mi?

 

 Posterx.net bünyesinde sunulan tüm duvar kağıtları anti-bakteriyeldir ve çevre dostu malzemelerden üretilmektedir. Greenguard sertifikalı lateks (su bazlı) baskı tekniği kullanılarak imal edilen duvar kağıtlarını, tüm yaş grupları için güvenle kullanabilirsiniz.

 
Soru   3: Duvar kağıdını sökmek/çıkarmak kolay mı?

 

 Duvar kağıdını çok kolay bir şekilde yüzeye hasar vermeden sökmeniz mümkün.

 

Soru    4: Duvar kağıdının temizliği ve bakımı nasıl yapılmalı?

 Duvar kağıdınızı temizlerken, beyazlatıcı (ağartıcı maddeler) kullanılmamalıdır. Ağır kimyasallar içermeyen sıvı sabunlar (tercihen en doğal temizleyici olan arap sabunu) önerilir. Olası kirlenmelerde kirliliğin yoğunlaşması beklenmeden sünger veya yumuşak bez kullanılarak hafifçe silinmelidir. Beyaz sabun ve suyu karıştırarak rahatlıkla silebilirsiniz. Dış etkenlerden, darbelerden yıpranan parçalar, yeniden baskı alınıp yapıştırma işlemi uygulanarak düzeltilebilir.

 

Soru    5: Duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmem gerekir?

             Duvar yüzeyinizin tamamen pürüzsüz ve temiz olması gerekmektedir. Yüzeyde herhangi bir yağ, kir olmamasına dikkat ediniz. Eğer duvarınızda saten alçı var ise her türlü duvar kağıdını seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

 

Soru    6: Duvarımda saten boya veya silikonlu boya var, duvar kağıdı uygulayabilir miyim?

 Duvar kağıdı uygulanabilir fakat duvar kağıdının tutunması ve duvar kağıdı tutkalının emiş gücünü arttırmak için duvara 1 kat normal plastik boya uygulanmalıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey; “Silikonlu Plastik Boya” kullanmamaktır! Eçok yapılan hatalardan bir tanesi de Polizolan veya Dyobinder sürülmesidir. Duvarınızda bu malzemeler kullanıldığı takdirde, duvarın emiş gücü yok olur ve duvar kağıtları yapışmaz.

 

Soru    7: Duvar kağıdını uygularken kapı ve pencere açık mı yoksa kapalı mı olmalıdır?

 Duvar kağıdını uygularken kapı ve pencere (klima) mutlaka kapalı tutulmalıdır! Aksi takdirde duvar kağıtları düşer. Uygulama işlemi biten duvar kağıdı, kendi halinde kurumaya bırakılır.

Soru    8: Duvar kağıtlarını uyguladım; fakat çok kötü bir görünüm oluştu, büzüşmeler ve ıslaklık var. Şimdi ne yapmalıyım?

 Merak edecek bir şey yok duvar kağıdının kuruma süresi 2 - 24 saat arasıdır. Kendiliğinden düzelecektir. Kapı ve pencereyi açmayın...

Soru    9: Duvar kağıdının kuruduğunu nasıl anlarım?

 Eğer duvar kağıdı ıslak ve nemli görünmüyorsa kurumuş demektir.. Havalandırmak için kapı ve pencereleri açabilirsiniz.

 

Soru    10: “Duvar Kağıdı Uygulaması” için hangi araçlar gerekli ?

  Rulo, kova, yapıştırıcı tutkal,  plastik spatula, su terazisi, makas, metre, maket bıçağı, sünger gereklidir.

 

Soru    11: Duvar kağıdı siparişlerinin teslimat süresi nedir?

  Ürünleriniz en fazla 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir.

 

Soru    12: Duvar kağıtlarının evlere uygulanması konusunda hizmet veriyor musunuz?

 

 Duvardaki Sanat olarak direkt vermiş olduğumuz bir hizmetimiz yoktur. Talep etmeniz doğrultusunda İstanbul bölgesinde sizleri yönlendirebileceğimiz alanında uzman ekiplerimiz mevcuttur.

 

 

Soru    13: Duvar kağıdı kış mevsiminde uygulanır mı? 

 Duvar kağıtları tüm yıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısı değişimlerinin olmaması ve uygulama alanındaki ortam sıcaklığının 7-8 derece altına düşmemesidir.

 

 

 

 

Soru    14: Duvar kağıdını uygulamak için duvara astar sürmek gerekir mi? 

 Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında, saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt işlemi yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapıştırma işlemi yapılabilir. Sadece sentetik boyalar ve tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını astar işleminden sonra uygulamak daha iyi bir sonuç verecektir.